Jak posílit imunitu a vyhnout se nachlazení

Odpověď je poměrně snadná - správnou stravou a odpovídající pohybovou aktivitou. 

Jak se vyhnout nachlazení

V současném zimním období, kdy rtuť teploměru ze dne na den kolísá o několik stupňů, je naše imunita vystavena zatěžkávací zkoušce, a proto je dobré ji právě teď podpořit. Máme pro vás osvědčené tipy na podporu imunity.

  1. Česnek - je často označován jako přírodní antibiotikum, vzhledem k jeho antibiotickým, antibakteriálním a protizánětlivým účinkům. 
  2. Zázvor - nejenže usnadňuje trávení a pomáhá proti žaludečním nevolnostem, ale také tlumí záněty, posiluje imunitu a je silným antioxidantem. Obsahuje například vitamíny skupiny B, vápník, hořčík a další. Zázvor je velmi oblíbený v chladném počasí, obzvláště v podobě čaje z čerstvého zázvoru, který pomáhá při nachlazení.
  3. Kurkuma neboli indický šafrán - uznávaný ochránce - čistič jater, kromě toho má vynikající antifungální, antivirové a antibakteriální účinky, je silným antioxidantem a zlepšuje funkci nervového systému.
  4. Černý bez - pomáhá při nachlazení, respiračních onemocněních a působí antibakteriálně. Nejlépe chutná jako šťáva nebo horký čaj.
  5. Skořice - nejenže podporuje trávení, ale také pomáhá posílit imunitní systém, zahřeje pěkně tělo a navíc velmi dobře chutná v jídle či nápoji.

Nedejte letos nachlazení šanci a plánujete-li shodit nějaké to kilo navíc, svěřte se do rukou odborníků na výživu v poradnách NATURHOUSE.

Potřebujete poradit?


Nahoru
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací