Letní péče i stravování na dovolené u moře pro vás i děti

Slunečně dny jsou tady a možná už jste vyjeli nebo se teprve těšíte na to, až si sbalíte kufry a vyrazíte na zaslouženou dovolenou k moři. Čeká vás bezstarostné období plné relaxu a válení se u moře. Dopřejte bezstarostnost také své pokožce a vlasům i bříšku a během dovolené o ně správně pečujte. Slunce v kombinaci se slanou nebo chlórovanou vodou jim totiž příliš neprospívá. Jak na to?  

Základem je voda. Na sluníčku a v teple nezapomínejte dodržovat dostatečný pitný režim. Tělo se v teple dehydratuje rychleji, a tak pijte o něco málo více než normálně, zejména pokud navíc vyvíjíte nějakou fyzickou aktivitu. Doporučuje se vypít denně 2-3 litry čisté vody, v létě se však nebojte dát si i více než 3 litry. Mimo jiné tím velmi prospějete své pokožce, která má na slunci tendenci vysychat. Optimální množství přijatých tekutin je 0,3 litru denně na 10 kilogramů hmotnosti. Pozor však na léto, kdy velké množství tekutin vypotíme, proto můžeme pít i více. Tekutiny je vhodné pít postupně, ne naráz,“ vysvětluje Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE,  https://www.naturhouse-cz.cz/pobocky/strakonice-91   

Opalujte se s rozumem a hydratujte pokožku Alfou a omegou péče o pleť na dovolené u moře je opalovací krém. Při jeho nákupu zohledněte, jaký je typ vaší pokožky a kam se chystáte. K moři vždy volte vyšší faktor ochrany, než byste použili v našich končinách. Pokud s sebou berete i děti, pořiďte jim silnější krém než sobě. Pro nejmenší děti se hodí krémy s faktorem 50+, protože bývají určeny pro citlivou pokožku. 

Jídlo a dovolená Období dovolených, prázdnin, častých grilování i pikniků, zmrzlin, sladkých chlazených nápojů, ale i aktivního pohybu i nabírání kil, to je léto. Jídelníček by proto měl být lehký, svěží a dobře stravitelný, a to i na dovolené v cizině. Největší podíl by měla zabírat podle výživových poradců NATURHOUSE sezonní zelenina, která zasytí, ale nezatěžuje tělo zbytečnými kaloriemi.                        

Pozor na all inclusive a hlídejte si množství Švédské stoly mají výhodu v tom, že si můžete talíř sestavit podle vlastního uvážení. „I během dovolené platí stejná pravidla, která by se měla dodržovat i v běžném režimu. Jezte pravidelně pětkrát denně a mezi hlavními jídly nezapomínejte na ovocné svačiny. Snídaně by měla být tvořená vždycky kvalitními bílkovinami a sacharidy,“ radí Burešová z https://www.naturhouse-cz.cz/. Vyberte si kvalitní šunku s vysokým obsahem masa, nebo tvarohovou pomazánku s žitným nebo celozrnným pečivem, nebo jako variantu na sladko ovoce s bílým zakysaným jogurtem a neslazenými cereáliemi, oříšky a semínky, nebo celozrnnými sušenkami. K hlavním jídlům si dopřejte kromě masa, ryb a kvalitních příloh také větší množství zeleniny, což by neměl být problém obzvláště na dovolených v přímořských zemích. 

A co děti? I v létě pro ně platí stejná pravidla, jako kdykoliv jindy. Neměli bychom to brát na lehkou váhu ani při dovolené. Čeho by se tedy měly děti vyvarovat i na dovolené?  „Jsou to hlavně smažená jídla, sladkosti s vysokým obsahem přidaného cukru a nadměrná konzumace bílého pečiva. Dále jsou to pak ztužené tuky, různá aditiva, aromata a konzervanty.“  Určitě by se nemělo zapomínat, že příjem by měl odpovídat výdeji energie, proto vždy jídelníček volte adekvátní k aktivitám dítěte. Třeba svačinu je vhodné přizpůsobit sportování a skotačení u vody. 

Jaká by měla vypadat správná svačina? Velkou část svačiny by měla tvořit zelenina a ovoce. A to jak u dopoledních, tak odpoledních svačin. Ovoce je vhodnější v dopoledních hodinách. Obsahuje totiž více cukru a tělo ho tak stihne využít. Rychlou a hodnotnou svačinou pro dítě může být bílý jogurt s čerstvým ovocem nebo obilné či bezlepkové kaše, které lze zdravě ochutit třeba rozinkami, ořechy nebo přírodními sirupy. Osvědčeným typem na svačinu je čerstvé pečivo, nejlépe však z jiné než bílé mouky, které je vhodné střídat, s domácí pomazánkou z luštěnin, vajec, obilnin, ryb, zeleniny nebo tvarohu. „Není jednoduché se bílému pečivu úplně vyhnout, je však nasnadě typ pečiva střídat. Volit spíše pečivo žitné, ječné, vícezrnné či kukuřičné.   

Potřebujete poradit?


Nahoru
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací