Blog

Hurááááá jaro!

 

 

Hurááá jaro. Využijte jarní energii do nových

začátků či změn a motivujte se.

Obezita jako rizikový faktor při nákaze koronavirem

Obezita jako rizikový faktor
Obezita jednoznačně patří mezi rizikové faktory při virovém onemocnění, na což v poslední době v souvislosti s koronavirem stále častěji upozorňují lékaři na světové úrovni. A nejen to. Obezita je ve velkém míře i příčinou těžšího průběhu onemocnění covid-19 a má se za to, že snižuje účinnost očkování proti virům.

Jak na zdravé kosti.

Občas kolikrát naivně zavíráme oči před možnými zdravotními problémy, protože si říkáme, že je to ještě daleko – možná, až budeme starší. Jenže co když je správný čas právě teď?


Podzimní imunita letos jinak aneb virům navzdory

Asi všichni se shodneme, že letošní rok se odvíjí poněkud jinak, než kam sahají naše dosavadní zkušenosti. Scházíme se na podzim, kdy slunce zapadá stále ve stejný čas, ale na rozdíl od let minulých, kdy jsme se pozvolna připravovali na zimní měsíce, které se zdály tak vzdálené, jsou problémy s nimi spojené-totiž virózy a respirační choroby na pořadu dne již od časného září. Tedy-co na ně platí a jak se s nimi vyrovnat?

SOUTĚŽ Halloween s NATURHOUSE

Jak se zapojit do soutěže o balíček produktů v hodnotě 2000,- Kč, sestaveným přímo na vaše tělo?

-  Objednejte si z našeho ESHOPU v minimální hodnotě 1000,-Kč.

-  Do slevového kupónu zadejte heslo:  HALLOWEEN, tím získáváte  okamžitou 15% slevu.

-  Zaplaťte bankovním převodem na bankovní účet a  jste automaticky zařazeni do soutěže o balíček produktů v hodnotě  2000,-Kč

-  NUTNO DO SLEVOVÉHO KUPÓNU ZADAT HESLO:   HALLOWEEN

Více po kliknutí na obrázek!

Imunita a její posílení

Imunita, tedy odolnost, obranyschopnost organismu znamená, že naše tělo je připraveno vypořádat se s nepříznivými vnějšími okolnostmi v podobě virů a dalších patogenů, které na nás v podstatě nepřetržitě útočí. Pokud náš imunitní systém funguje správně, všechno dobře dopadne. Moderní život však přináší výzvy v podobě chronického stresu, vysoké toxicity prostředí a dalších vlivů, jako například globální svět, kdy dochází k vysoké a rychlé mobilitě lidí, a tak se snadno doručí vysoce nakažlivé zárodky přímo k našim dveřím.

Menopauza a hubnutí.

Menopauza neboli klimakterium, je naprosto přirozené období v životě ženy.

Lidově bývá označována za „přechod“ a dochází k ní individuálně, zpravidla však okolo 50. roku věku. Včasné rozpoznání příchodu menopauzy může ženě pomoci se lépe vypořádat se všemi nepříjemnostmi, které s sebou menopauza může přinášet. V souvislosti s menopauzou a klimakteriem se také často hovoří o přibývání na váze.

Jak na to?

 

 

Podpořte imunitu středomořskou stravou

Věděli jste, že je středomořská strava již 8 let zahrnuta do seznamu UNESCO jako nehmotné kulturní dědictví?
Je důležité si především uvědomit, že u středomořské stravy nejde jen o dietu, ale celkově o úpravu životního stylu. Kromě zdravého jídelníčku se doporučuje přidat i vhodnou a přiměřenou pohybovou aktivitu, dostatek spánku alespoň 6 hodin denně, relaxaci a minimalizovat stres. Naproti tomu nevyvážený jídelníček plný ztužených tuků, cukrů, polotovarů, nedostatek spánku a stres jsou faktory, které vedou ke snížení imunity. Zdravá a vyvážená strava, která snižuje nadváhu a obezitu, zlepšuje a eliminuje i celou řadu civilizačních onemocnění, jako je cukrovka, cholesterol, DNA, vysoký krevní tlak, snižuje užívání léků a zlepšuje i imunitu organizmu.

Jak přečkat chytrou karanténu fermentováním a kvašením

Fermentace jako koktejl prospěšných látek
Leč nebudeme propadat zoufalství a oprášíme vědomosti a schopnosti našich maminek a babiček, pro které bylo nakládání, zavařování a výroba vlastního kysaného zelí a kvašených okurek běžnou rutinou. Kvašení je vlastně tzv. mléčná fermentace, tedy proces, kdy se bakterie v potravě živí cukrem a škrobem, čímž produkují kyselinu mléčnou. Tak se potravina uchová dlouho čerstvá a vytváří se navíc velmi prospěšné trávicí enzymy, vitamíny skupiny B, včetně nedostatkového vitamínu B12, a mnoho druhů probiotických kmenů. Když výzkumníci sledovali obsah bakterií v tradičním korejském kysaném zelí kimči, tak se nestačili divit. V některých druzích našli sto, jindy dokonce se počet těchto mikroorganismů blížil až 900 stům! To je samozřejmě množství, které nenajdeme ani v těch nejpečlivěji formulovaných doplňcích stravy.

Babí léto - cuketový ráj

Babí léto má své kouzlo a jedno z nich nám posílá v podobě zelené úrody na našich zahrádkách. Nakoukněte přes plot k sousedům a uvidíte. Cukety se smaží, dusí, pečou, dělají na česneku s bazalkou, vaří se cuketová polévka. Jinde se snad proměňují v raw špagety anebo jsou součástí cuketových karbanátků. Nesmíme zapomenout také na cuketové bramboráky s česnekem a majoránkou, které jsou letní odlehčenou verzí populárních placiček.

Letní péče i stravování na dovolené u moře pro vás i děti

Slunečné dny jsou tady a možná už jste vyjeli nebo se teprve těšíte na to, až si sbalíte kufry a vyrazíte na zaslouženou dovolenou k moři. Čeká vás bezstarostné období plné relaxu a válení se u moře. Dopřejte bezstarostnost také své pokožce a vlasům i bříšku a během dovolené.

Hubnutí do plavek. Co ANO a co NE!

10 TIPŮ, JAK NA TO.

HUBNUTÍ DO PLAVEK. CO ANO A CO NE?!
S teplým počasím stoupá počet lidí, kteří se snaží pracovat na svém těle. Touha po lepší postavě, kterou by mohli dávat na obdiv na koupalištích, je neumlčitelná, a tak se s odhodláním vydávají na skupinová cvičení či do posiloven, aby dosáhli své vytoužené postavy. Každý je ale unikát,
a proto by měl dle odborníků z výživových poraden NATURHOUSE cvičení přizpůsobit své kondici i časovým možnostem.

Potřebujete poradit?


Nahoru
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací